1E5F2A94-1EFF-45E7-B9EA-B74732E01DBD

Nejen že už nefungují výmluvy intriky masky, už nefungují ani omluvy ..

Není již omluvitelné, sahat do zásobníků starých odžitých a neplatných vzorců, které ještě dříve procházely k zahlazení strachů, nejistot a zbavování se vlastních zodpovědností v daných situacích. 

Na všechno už je vidět. Jsou rozhodující pouze výsledky našeho chování. Omluvy už nefungují. Nic neřeší. Buď jsme se poučili a narovnali se .. nebo nepoučili a nenarovnali .. Nic mezi tím už není. Pokud přeci jen ano, rozhodně už ne v kvalitních mezilidských vztazích. 

Ve vztahu, když jeden potřebuje pomoci, ten druhý reaguje tak, aby EFEKTIVNĚ pomohl, tzn pohotově volil (a to hned bez podmínek) správná slova, taková, aby druhému produktivně pomohl, nikoli ještě více ublížil. Vysvětlení poté, že druhý byl např situací zaskočen nebo že se snad dokonce i lekl (tedy svoje leknutí hbitě uvrhl na hlavu toho prvního, který volá o pomoc), už není funkční, naopak. Celé toto svou reakcí a výsledkem rozkryje pravost a úroveň laskavosti skutečného mezilidského vztahu. 

Pojďme se více zaměřit na naše reakce, na harmonické empatické zareagování všude, kde je třeba .. Negativní vibrace se programově změní v pozitivní natolik, že mnohé se s láskou poléčí ihned tady teď ……

Jak to, prosím, může být ještě lepší? 

26.2.2019 vseslaskou Ellee